Činnost sboru a jednotky na začátku roku 2016

Na začátku každého roku se již tradičně pořádá výroční valná hromada SDH Rakvice, ta letošní proběhla v sobotu 16.01.2016 opět za účasti starosty obce Rakvice. Celá výroční valná hromada se nesla v přátelském duchu, byla shrnuta činnost sboru a jednotky za uplynulý rok. Jelikož je důležité neusínat na vavřínech, tak byly také zdůrazněny a prodiskutovány jednotlivé problémy, které trápí sbor a jednotku. Z výroční valné hromady vzešlo plno úkolu a cílů do nového roku, které chceme úspěšně splnit.

Jedním z důležitých úkolů je taky pravidelných výcvik jednotky. Abychom nezaháleli, tak již koncem ledna započala série pravidelných výcviků jednotky. Ty to intenzivní výcviky se zaměřují na teoretické i praktické znalosti a činnosti každého hasiče v zásahové jednotce. Nejsme nijak uzavřený kolektiv, naopak se rádi o tyto znalosti a zkušenosti podělíme s novými členy, tak se nestyďte a přijďte mezi nás.